home
nieuws
minister eurlings opent gaasperdammerweg a9
14 december 2009
Minister Eurlings opent Gaasperdammerweg A9
|
Minister Eurlings (Verkeer en Waterstaat) heeft maandag 14 december de vernieuwde hoofdrijbaan Gaasperdammerweg A9 geopend. Deze verbindingsweg tussen de A1 en A2 is een realisatie van Dura Vermeer Infrastructuur Noord West.
Over een lengte van 6500 m1 is de hoofdrijbaan tussen Diemen en Holendrecht overlaagd met 20.000 ton duurzaam ZOAB asfalt. Door de grotere hoeveelheid bitumen in deze asfaltlaag, is de weg beter bestand tegen slijtage en heeft daardoor een langere levensduur. Tevens zijn er in samenwerking met Imtech, elektromechanische werkzaamheden (camerasysteem, bekabeling en verkeerslichten) uitgevoerd.
Spoedwet wegverbreding
Sinds het begin van dit jaar is het wetsvoorstel Spoedwet Wegverbreding van kracht. Dit betekent dat er voor 30 knelpunten, waaronder de Gaasperdammerweg A9 snel maatregelen kunnen worden genomen om files tegen te gaan. De spoedwet maakt het mogelijk om de aanleg van wegen sneller te laten verlopen. De wet zorgt ervoor dat het onderzoeksgebied van de luchtkwaliteit wettelijk begrensd wordt, waardoor onderzoek aanzienlijk minder tijd kost.
|
Volg ons op