23 oktober 2008

Eerste paal nieuw divisiekantoor Dura Vermeer

Het nieuw te realiseren hoofdkantoor van de divisie Infra van bouwconcern Dura Vermeer en advies- en ingenieursbureau Advin op de hoek Rijnlanderweg/Taurusavenue op bedrijventerrein Beukenhorst-Oost in Hoofddorp markeert de weg die Dura Vermeer is ingeslagen op het gebied van duurzame kantoorontwikkeling.

Dankzij samenwerking tussen de verschillende bedrijfsonderdelen van Dura Vermeer en partners als Van den Oever Zaaijer & Partners architecten is ontwikkelaar Dura Vermeer Vastgoed erin geslaagd een kantoorgebouw te ontwikkelen dat na ingebruikname ‘nul’ CO2 uit stoot en zeer weinig milieubelastend is (Greencalc+ score 445), door het gebruik van een monovalent (zonder gasverwarming) warmte- en koudeopslagsysteem en 100% natuurstroomenergie.

Gedeputeerde Ton Hooijmaijers (Ruimtelijke Ordening) van de Provincie Noord-Holland en wethouder Arthur van Dijk (Economische Zaken) van de gemeente Haarlemmermeer verrichten donderdag 23 oktober de officiële handeling voor de start van de bouw. Het kantorencomplex bestaat uit twee kantoortorens staande op een halfverdiepte, natuurlijk geventileerde, parkeergarage. De kantoorgebouwen, respectievelijk 5.990 m2 en 3.270 m2 verhuurbaar vloeroppervlak, worden op begane grondniveau verbonden door een robuuste plint waarin de algemene functies zijn opgenomen. Het nieuwe kantoor is een eigen ontwikkeling van Dura Vermeer Vastgoed. Naast bouwer Dura Vermeer Bouw Haarlemmermeer zijn ook andere werkmaatschappijen van Dura Vermeer betrokken bij de realisatie, waaronder Dura Vermeer Infrastructuur Midden West en de business unit Duurzame Energie van Dura Vermeer Ruimtelijke Ontwikkeling.

Besparing 130 ton CO2 uitstoot
Bij de totstandkoming van het ontwerp is nadrukkelijk nagedacht over duurzaamheidsthema’s zoals flexibel demontabel bouwen, duurzaam materiaalgebruik en vormgeving. Zo wordt het zonlicht, door de toepassing van hoge ramen, diep in het gebouw gebracht en bestaat de mogelijkheid tot het op een natuurlijke wijze ventileren van het gebouw. De nieuwe huisvesting van Dura Vermeer levert dankzij de diverse duurzaamheidstoepassingen een jaarlijkse besparing op van ruim 130 ton CO2 uitstoot. Het concept van het gebouw is een weerspiegeling van de hierin te huisvesten Dura Vermeer bedrijven, te weten transparant, modern en duurzaam. Vorige week maakte Dura Vermeer al bekend per 1 januari 2009 over te schakelen op elektriciteit afkomstig uit windenergie voor alle kantoren, bouwplaatsen en asfaltcentrales en daarmee jaarlijks 7.000 ton CO2 -uitstoot te besparen.

De werkomgeving in het gebouw is, mede door het creëren van vides, transparant van karakter en nodigt alle bewoners en haar gasten uit tot een open communicatie. Het cellenkantoor maakt hierbij plaats voor ontmoetingsruimten, gesloten dichte vergaderplaatsen worden transparante overlegruimten en de koffieautomaat wordt verruild voor een cappuccinocorner. Hierdoor staat het gebouw in hoge mate ten dienste van het specifieke proces en de mensen die in het gebouw werken of te gast zijn. Naar verwachting wordt het project opgeleverd in maart 2010.