Brug 4 van Oostertoegang gaat richting Amsterdam
Meer dan 300 ton staal. Een bouwplaats met minimale ruimte. En bij het plaatsen van de brug op sommige plekken maar 5 mm marge. Bij het project Oostertoegang in het hartje van Amsterdam gaat brug 4 de transport- en montagefase in. In een nieuwe videoreeks laten we zien hoe voorbereiding, fasering en samenwerking in deze operatie samen komen.
Bij Amsterdam Centraal vervangen we de komende jaren de vijf oostelijke spoorbruggen. Deze bruggen vormen een belangrijk onderdeel van het spoornetwerk dat Amsterdam met de rest van Nederland verbindt. 
We vervangen de bruggen één voor één. Zo houden we Amsterdam Centraal bereikbaar en werken we tegelijk aan de vernieuwing van het spoor. 
Nu is brug 4 aan de beurt. 
Tussen 4 mei en 11 juli brengen we de brugdekken over het water naar Amsterdam. Op locatie zinken we ze af en plaatsen we ze op hun definitieve positie. Dat doen we midden in de stad, tussen bestaande bruggen en sporen en alle verkeersstromen. 
Hoofduitvoerder Kees Kraijenoord noemt de locatie een ‘werk op een postzegel’. Er is weinig werkruimte, weinig opslagruimte en veel gebeurt tegelijk en vlak naast elkaar. Aan de ene kant rijden trams en bussen. Aan de andere kant bewegen voetgangers en autoverkeer. Daartussen moet een zware brug van meer dan 300 ton naar haar plek. 
Voorbereiden tot op de millimeter
De uitvoering begint ruim voordat de brug in beweging komt. Projectvoorbereider Wim Frasa vertelt in de video hoe het team een jaar bezig is met de planning en afstemming. Het doel: de werkzaamheden zo uitvoeren dat alle verkeersstromen zoveel mogelijk door kunnen blijven gaan. 
Om alles inzichtelijk te maken werken we met een 4D-model. Daarin is de planning gekoppeld aan de bouwfasering. Op elk moment kan het team zien hoe de situatie eruitziet, welke ruimte beschikbaar is en welke afhankelijkheden bepalend zijn. 
Die detailvoorbereiding is nodig. De brug komt straks op een plek waar nauwelijks marge is. Bij het laten zakken van de brugdekken tussen de wapening blijft op sommige plekken maar 5 mm ruimte over. Dat vraagt om precisie in ontwerp, voorbereiding en uitvoering. 
Over water naar de stad
De brug wordt in Krimpen gebouwd en daarna over water naar Amsterdam gebracht. Onderweg vaart het brugdek onder lage Amsterdamse bruggen door. Daarom zinken we de brug onderweg gecontroleerd af. Na de passage pompen we het water weer weg, zodat de brug omhoog komt en verder kan varen. 
Daarna volgt het nauwkeurige werk op locatie: invaren, positioneren en plaatsen. Dat gebeurt allemaal in een omgeving waar spoor, water, stad, verkeer en logistiek samenkomen. 
Videoreeks over brug 4
Om deze operatie zichtbaar te maken, maken we een videoreeks over brug 4. In vier afleveringen volgen we de belangrijkste stappen: de voorbereiding en eerste load-out, de transport en montage fase, het realiseren van de definitieve tussenpijlers en tot slot een terugblik op de geleverde prestatie.
In de eerste video zie je hoe het team toewerkt naar de eerste load-out. Kees Kraijenoord en Wim Frasa nemen je mee in de keuzes achter de uitvoering. Want de echte prestatie zit niet alleen in het moment van plaatsen, die zit vooral in wat daaraan voorafgaat. 
Met brug 4 laten we zien wat mogelijk is in complexe railinfra: werken met minimale ruimte, strakke fasering en uiterste precisie.