Innovatieprijs 2025: bekijk de aftermovie
Op 12 juni vond de spetterende finale van de Dura Vermeer Innovatieprijs plaats. Met 108 inzendingen, 8 finalisten en 3 awards was het een zeer geslaagde editie Maar liefst 100 collega's waren aanwezig tijdens de finale en 277 collega's hebben het gevolgd via de livestream. Benieuwd naar deze dag of nog een keer nagenieten? Bekijk de aftermovie!
Laten we nog een keer terugblikken op onze winnaars
De hoofdprijs ging naar Datagedreven Calculeren. Een idee van Danny Flens, Max Blom en Coen Peek voor een tool die op basis van historische data scenario’s doorrekent en onderbouwde keuzes mogelijk maakt in een fractie van de tijd.
“Het is geweldig om te zien dat ons idee op deze manier wordt erkend binnen de organisatie. Het motiveert ons om hier met nog meer energie aan verder te bouwen. We hopen dat het platform als vliegwiel fungeert om Datagedreven Calculeren organisatiebreed tot een succes te maken”, stelt Coen Peek, Kostprijsdeskundige bij Dura Vermeer Divisie Infra.
Twee extra prijzen
Toekomstmakersprijs – File2Factory: bouwen zonder bouwplaats, met precisie en digitale productie.
“Op deze manier willen wij aanstekelijk werken voor Virtual Factory en andere innovaties, zodat collega's innovaties en ideeën blijven delen. Niet enkel voor het winnen van een prijs maar deze manier gebruiken om ruchtbaarheid te geven, waardoor andere collega’s mogelijkheid hebben aan te haken”, vertelt Tjerk Boorsma, manager digitaal bouwen bij Dura Vermeer Bouw Hengelo
Grondleggersprijs – Aer: verkozen door collega’s als beste bestaande innovatie.
“Met Aer duiken we in het onbekende en vragen we ons continu af: “Waarom zou dit niet anders kunnen? We hebben immers een grote uitdaging op het gebied van duurzaamheid en betaalbaarheid. Dat Aer de Grondleggersprijs heeft gewonnen draagt bij aan de Teamspirit, we zien het dan ook als een stukje erkenning voor het gegeven dat we al een paar jaar tegen de stroom in roeien met Aer”, aldus Maurice Hadderingh, manager innovatie en productontwikkeling bij Dura Vermeer Bouw Hengelo.
De finaledag bracht alles samen waar innovatie bij ons voor staat: lef, samenwerking en ambitie. Met dit jaar als doel: verhoging van ons werkplezier en arbeidsproductiviteit door digitalisering, robotisering en modularisering. We zijn trots op alle deelnemende collega’s en de winnende ideeën! Wil je meer weten over de inzendingen, pitches en winnaars? Lees het verslag van de finaledag hier: Winnaars Innovatieprijs 2025!