Meer zorgwoningen door ondertoppen woongebouw de Kristal
Dura Vermeer Bouw Heyma, Stichting Humanitas en SOR zetten hun handtekening onder de aannemingsovereenkomst voor het ondertoppen (transformeren en inbreiden) van woongebouw de Kristal in Nesselande, Rotterdam.
Extra woonzorgunits
Met dit project realiseert SOR 39 extra woonzorgunits voor Stichting Humanitas. De Kristal is een opvallend woongebouw in een carré-vorm met zo'n 170 appartementen voor senioren. Op de begane grond van het gebouw bevinden zich verschillende bedrijfsmatige huurders in de zorg- en welzijnssector. Zo zijn er onder meer een gezondheidscentrum met huisartsen, fysiotherapie, apotheek en een polikliniek en een buurtcentrum aanwezig.
Een deel van de huidige bedrijfsruimtes gaat SOR transformeren tot intramurale woonzorgunits. Daarnaast worden er woonzorgunits gerealiseerd in een nieuwbouwvolume in het midden van het carré. Hiermee lossen we niet alleen een structurele leegstand van huidige bedrijfsruimte op, maar realiseren we ook een uitbreiding van benodigde zorgplaatsen voor Stichting Humanitas. De binnentuin in het middengebied rondom de nieuwbouw krijgt een nieuwe groeninrichting.
Samenwerking
Dura Vermeer is de aannemer die vanuit bouwteam het project voor SOR gaat uitvoeren. Mede door de fasering en feit dat 'de winkel openblijft’, is het een technisch uitdagend project. Samen met het ontwerpteam is een ontwerp voor de nieuwbouw gemaakt dat zoveel mogelijk prefab uit HSB-elementen wordt opgebouwd. Daarbij is vanwege de beperkte ruimte een plan voor de bouwplaats ontwikkeld waarbij grote elementen door een bestaande vide in de gevel naar binnen en buiten transporteren. Hiermee voorkomen we dat er over bestaande woningen en gebruiksruimten wordt gehesen.
Stichting Humanitas biedt als zorgorganisatie in de Kristal zorg en ondersteuning aan ouderen met dementie. Ook zorgt de welzijnsmedewerker van Stichting Humanitas voor verschillende dagbestedingsactiviteiten. Een deel van de nieuwe appartementen is bestemd voor de verhuur aan Stichting Humanitas en bewoners met een zorgindicatie.
Planning
De uitvoering zal gefaseerd plaatsvinden waarbij de publieke functies in gebruik blijven en operationeel doorgang blijven vinden. De eerste werkzaamheden starten na de zomer 2025 en eind 2026 verwachten we de laatste projectfase op te leveren.