Renovatie Nelson Mandelabrug

Binnen acht dagen een plan, na acht weken weer in gebruik

ZOETERMEER
2022 - 2023
GEMEENTE
INFRA

Met ingang van 2 december 2022 werd de Nelson Mandelabrug uit veiligheidsoogpunt afgesloten voor al het verkeer. De brug bevatte scheuren. Savera Mandelabrug – een combinatie van Dura Vermeer en Hollandia – heeft de brug daarom voor een deel ontmanteld. Het brugdeel over de rijksweg A12 is in z’n geheel – inclusief glazen overkapping – vervangen en de brugdelen over het spoor en de Zuidweg ondersteund.

Samen met projectpartners Wagemaker, DDM, Sarens en Van ’t Hek is in acht dagen samen met de gemeente Zoetermeer en haar adviseurs een robuust plan ontwikkeld om de Nelson Mandelabrug binnen acht weken weer veilig bruikbaar te maken.

Renovatie

De Nelson Mandelabrug is eind 2022 afgesloten voor al het verkeer in verband met scheurvorming.

Snel en effectief

Er is met man en macht gewerkt om de brug na acht weken weer in gebruik te nemen.

SPECTACULAIRE ACTIE

De ondersteuningsconstructie is zo snel mogelijk aangebracht onder een deel van de Nelson Mandelabrug en de kap en het brugdek boven de A12 zijn daarna ontmanteld. Dit is gebeurd door het brugdeel uit te rijden. Het is verplaatst naar een naastgelegen stuk groen langs de A12 en daar uit elkaar gehaald en afgevoerd. Tijdens de werkzaamheden is de scheurvorming in de brug continu gemonitord en de alarmering bleef bestaan zodat, indien nodig, Rijkswaterstaat en alle andere partijen tijdig gewaarschuwd konden worden als zich veranderingen voordeden.

Terugblik uitrijden Nelson Mandelabrug

OVER SAVERA

Dura Vermeer maakt deel uit van SAVERA: Samenwerkingsverband voor de Vervanging en Renovatie Aanpak. Samen met andere bedrijven en ingenieursbureaus dekken we alle specialismen en kunnen we een integrale, duurzame aanpak aanbieden. Er wordt in wisselende formaties ingeschreven op infrastructurele werken.

Lees meer van Dura Vermeer Infra Landelijke Projecten

LEES MEER OVER DIT PROJECT

Uitvoerder Veronique staat haar mannetje op de Oranje Loper in Amsterdam
13 november 2025
Eens familie, altijd familie: terugblik op de Seniorendag
10 november 2025
Dura Vermeer Divisie Infra start eigen interne vakschool voor omscholing tot vakman infra
5 november 2025
Samen bouwen aan een regeneratieve toekomst tijdens Dutch Design Week 2025
31 oktober 2025
Mijlpaal Stadsdijken Zwolle: laatste damwandplank geslagen
28 oktober 2025
500e containerplint gestort: een mooie mijlpaal voor CareGo
28 oktober 2025

BEKIJK ONZE PROJECTEN

Alle regio's
Weener XL
Hout in de hoofdrol
Utiliteitsbouw
Bouwen voor morgen
Hogehil
Natuurinclusieve kademuur en brug
Maison descartes
Een monumentaal verleden, een duurzame toekomst
Mahler 1
Multifunctioneel kantoorgebouw te midden van de Zuidas
Aanleg A16 Rotterdam
De hypermoderne, duurzame snelweg

VRAGEN? ONZE SPECIALISTEN HELPEN JE GRAAG!

Maak meer carrièrestappen

Bekijk onze openstaande vacatures of lees meer over onze projecten.