reconstructie stammerdijk diemen

Maximale bereikbaarheid, minimale hinder

De Stammerdijk, gelegen tussen Diemen en Driemond, beschermt de Gemeenschapspolder tegen hoog water in de Gaasp. In opdracht van Waternet, Waterschap Amstel, Gooi en Vecht werkten wij aan de reconstructie van deze 3,5 kilometerlange dijk. Om de waterveiligheid te garanderen werd de dijk over de volledige lengte 20-30 centimeter opgehoogd.

MINIMALE HINDER

Het werk is in vier verschillende fases uitgevoerd. Daarbij werkten we vanaf het midden van de dijk naar buiten, zodat er een eenduidige, korte aan- en afvoerroute ontstond.

Gedurende werkzaamheden kon bestemmingsverkeer gebruik maken van een kleine pont. Zo konden de werkzaamheden veilig worden uitgevoerd in een zo kort mogelijke tijd.

Tijdens fase 1 en 2 is het menggranulaat per schip aangevoerd, dit scheelde 201 vrachtbewegingen. Buiten werktijden (16.00 tot 07.00 uur) waren de werkvakken bereikbaar voor bestemmingsverkeer. Groot en zwaar materieel vermeden wij zo veel mogelijk en we hielden een maximale snelheid van 15 kilometer per uur aan.

We ontzagen dorpskern Zwanegat en Diemen van vrachtverkeer door in fase 3 en 4 een ponton te plaatsen over de Gaasp, waardoor het vrachtverkeer op de dijk het project sneller kon verlaten (of op kon rijden).

Dijkverhoging

Om de waterveiligheid te garanderen werd de dijk over de volledige lengte 20-30 centimeter opgehoogd.

Beperken overlast

Over de Gaasp plaatsten we een ponton, hierdoor kon het vrachtverkeer sneller het project op en af rijden.

Lees meer van Dura Vermeer Infra Landelijke Projecten

LEES MEER OVER DIT PROJECT

Start herinrichting Kruislandseweg Oud Gastel na succesvolle bouwteamfase
15 januari 2026
Feestelijke ondertekening raamcontract De Nieuwe Held Groningen
15 januari 2026
Een veilige en duurzame dijk: deze piping innovaties kunnen wij nu toepassen
5 januari 2026
Renovatie "bruggen West" bij project Oranje Loper in Amsterdam afgerond
5 januari 2026
Dura Vermeer levert toekomstbestendig spoor tussen Zwolle en Enschede
18 december 2025
Koplopers versnellen circulair staalsysteem in de bouwsector
17 december 2025

BEKIJK ONZE PROJECTEN

Alle regio's
Confectiefabriek
TRANSFORMATIE VOORMALIGE CONFECTIEFABRIEK NAAR 25 LOFTWONINGEN
Paleis van Justitie
Renovatie en nieuwbouw voor het Rijksvastgoedbedrijf
Nieuwe Walhalla
We toverden de Steinwegkantine om tot Theater Walhalla
Verduurzaming Henry Dunantflat
Verbeteren van 300 woningen in Zoetermeer
Het nieuwe hofkantoor van KPN
Renoveerden we regiokantoor KPN tot moderne eyecatcher
Kuyl's Fundatie
Zorgeloos wonen

VRAGEN? ONZE SPECIALISTEN HELPEN JE GRAAG!

Maak meer carrièrestappen

Bekijk onze openstaande vacatures of lees meer over onze projecten.